Logo Centrum Wspierania Rad Pracowników

O projekcie nowelizacji ustawy o radach pracowników w Kancelarii Prezydenta RP i Narodowej Radzie Rozwoju

Uwaga! To jest archiwalna aktualność przeniesiona ze starej strony – mogą występować techniczne problemy w sposobie wyświetlania treści

Społeczny projekt nowelizacji ustawy o radach pracowników zaprezentujemy 14 października 2016 r. w Biurze Kancelarii Prezydenta RP i Narodowej Radzie Rozwoju.

Dziękujemy wszystkim członkom rad, którzy odpowiedzieli na nasz apel i zdecydowali się wziąć udział w piątkowych spotkaniach. Będziemy prezentowali na nich społeczny projekt nowelizacji ustawy o radach pracowników, przygotowany przez Instytut Spraw Obywatelskich we współpracy z radami.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w Biurze Dialogu i Inicjatyw Obywatelskich Kancelarii Prezydenta RP, drugie w Sekcji Polityka Społeczna, Rodzina Narodowej Rady Rozwoju, działającej przy Prezydencie RP. Relacje z przebiegu spotkań zamieścimy na naszej stronie internetowej.

Najważniejsze wątki, które chcemy poruszyć to:

  1. Prezentacja historii rad pracowników i kampanii Instytutu Spraw Obywatelskich.
  2. Kluczowe zmiany w społecznym projekcie nowelizacji ustawy z dnia 7 kwietnia 2006 r. o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji .
  3. Postulat dotyczący wniesienia przez Prezydenta RP pod obrady Parlamentu w trybie prezydenckiej inicjatywy ustawodawczej społecznego projektu nowelizacji ustawy z dnia 7 kwietnia 2006 r. o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji .

Cieszymy się z zainteresowania Kancelarii Prezydenta RP. Mamy nadzieję, że spotkania zwrócą uwagę decydentów na potrzebę nowelizacji ustawy i przyczynią się do upowszechnienia tematyki rad pracowników.

logo fio