Logo Centrum Wspierania Rad Pracowników

O radach pracowników Senacie - czytaj w nowej Aktywności Obywatelskiej

Uwaga! To jest archiwalna aktualność przeniesiona ze starej strony – mogą występować techniczne problemy w sposobie wyświetlania treści

Po 14 latach kampanii obywatelskiej na rzecz rad pracowników odnieśliśmy parlamentarny sukces. Temat rad wrócił do Senatu dzięki wsparciu senatora Krzysztofa Kwiatkowskiego. Co wydarzyło się w Senacie?  

Przegrana bitwa. Wojna trwa

Niestety podczas głosowania w trakcie 18. posiedzenia Senat odrzucił nasz projekt zmian do ustawy o radach. Nie składamy broni. Co dalej? 

Rady nie szkodzą związkom

Niestety muszę przyznać, że w tej sprawie zaważyło negatywne stanowisko związku zawodowego NSZZ „Solidarność” oraz rządu, którzy bez żadnej dyskusji o  szczegółach byli przeciwni przyjęciu tego projektu, co spowodowało jednomyślne, krytyczne stanowisko wszystkich senatorów PiS… – mówi senator RP Krzysztof Kwiatkowski, wnioskodawca projektu zmian, przygotowanego przez Instytut.

>>Przeczytajcie wywiad!<< 

Porady ekspertów

  • Czy można wydłużyć kadencję rady i przesunąć termin wyborów ze względu na COVID-19?
  • Jak zorganizować wybory w czasie pandemii? 

Odpowiedzi ekspertów  na pytania i wiele innych ciekawych informacji znajdziecie Państwo w nowym numerze Aktywności Obywatelskiej o radach pracowników. 

>>Przeczytaj nowy numer Aktywności Obywatelskiej<<

Uwaga! Roześlij gazetę do pracowników, członków zarządów, działów HR, administracji, kierowników. Podziel się informacjami o radach pracowników!