Logo Centrum Wspierania Rad Pracowników

„Praca ma służyć człowiekowi”

Uwaga! To jest archiwalna aktualność przeniesiona ze starej strony – mogą występować techniczne problemy w sposobie wyświetlania treści

14 września 2017 roku przypadnie  70. rocznica urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki,  patrona NSZZ Solidarność. Zachęcamy do przypomnienia sobie społecznego wymiaru nauki kapłana. Szczególnie tej, związanej z pracą i godnością pracowniczą. O jej znaczeniu napisał w „Niewygodnym dziedzictwie księdza Jerzego Popiełuszki” Piotr Ciompa, ekspert Instytutu Spraw Obywatelskich ds. rad pracowników.       

Tekst został opublikowany w dzienniku „Rzeczpospolita” 05.12.2014 roku, ale mimo upływu czasu  poruszone w nim zagadnienia nie straciły na aktualności.

Jerzy Popiełuszko „[Praca] ma służyć człowiekowi (...). Stąd człowiek nie może być niewolnikiem pracy i w człowieku nie wolno widzieć tylko wartości ekonomicznych. W życiu osobistym, społecznym czy zawodowym nie można budować tylko na materializmie” – bł. ks. Jerzy Popiełuszko.

zachęcamy do lektury tekstu: Piotr Ciompa, Niewygodne dziedzictwo księdza Jerzego Popiełuszki, Rzeczpospolita, 05.12.2014 [dostęp: 10.01.2017]

pdf