Logo Centrum Wspierania Rad Pracowników

W nowej radzie pracowników gliwickiego Opla wszystkie miejsca przypadły związkowcom „Solidarności”

Uwaga! To jest archiwalna aktualność przeniesiona ze starej strony – mogą występować techniczne problemy w sposobie wyświetlania treści

Wybory członków nowej rady pracowników zakończyły się 16 października 2015 roku. Spośród 20 kandydatów ubiegających się o miejsca w radzie najwięcej głosów zdobyły osoby rekomendowane przez „Solidarność”. I to właśnie one utworzą cały skład nowej, siedmioosobowej rady pracowników.

„ - Prawo gwarantuje radzie pracowników szeroki dostęp do informacji dotyczących sytuacji ekonomicznej zakładu i tzw. podstaw zatrudnienia, będących istotą stabilnych miejsc pracy. Dlatego, gdy radę tworzą związkowcy, to uzyskują dostęp do tych informacji, które pozwalają skuteczniej bronić interesów pracowniczych” – tak w „Tygodniku Solidarność” komentuje sytuację Mariusz Król, przewodniczący międzyzakładowej „Solidarności” GMMP Gliwice.

Ciekawe czy rady pracowników z innych zakładów zgodziłyby się z taką opinią? Rady zachęcamy do podzielnia się z nami swoimi uwagami na ten temat. Czekamy na Wasze komentarze, maile.

Tekst o wyborach rady pracowników gliwickiego Opla "Związkowa rada" w Tygodniku Solidarność.