Logo Centrum Wspierania Rad Pracowników

Weź udział w kruszeniu partyjnego betonu!

Uwaga! To jest archiwalna aktualność przeniesiona ze starej strony – mogą występować techniczne problemy w sposobie wyświetlania treści

Weź udział w spotkaniu pod hasłem ,,Referenda dla obywateli", które odbędzie się 10 sierpnia w Łodzi. Organizatorami są INSPRO i NSZZ "Solidarność". Serdecznie zapraszamy!

Wydarzenie odbędzie się 10 sierpnia 2013 r. (sobota) w Łodzi. Jego celem jest wypracowanie wspólnych postulatów wzmacniających referendum krajowe i referendum lokalne. Spotkanie będzie też okazją do integracji różnych ludzi, środowisk i inicjatyw społecznych.

Naszym zdaniem referenda powinny służyć obywatelom, a nie partiom politycznym. Chcemy, aby partie podzieliły się władzą i odpowiedzialnością z obywatelami.

Zapraszamy wszystkie osoby i środowiska, które chcą wspólnie działać na rzecz wzmocnienia narzędzi demokracji bezpośredniej, jakimi są referenda krajowe i lokalne. Na spotkanie 10 sierpnia nie zapraszamy partii parlamentarnych. Dalsze działania w tym celu będziemy prowadzić jako ogólnopolski ruch społeczny "Referenda dla obywateli".

To, co robimy, służy wszystkim obywatelom, bez względu na poglądy polityczne. Tylko wspólnie możemy pokazać, że zmiana jest możliwa. Liczy się czas. W tym momencie kolejne referenda walczą o swoją szansę w Sejmie (np. referendum "Ratuj maluchy") i w samorządach (referendum odwoławcze w Warszawie). Przed nami wybory do Parlamentu Europejskiego i krajowego, samorządowe oraz prezydenckie. To czas, kiedy politycy będą zwracać uwagę na żądania wyborców. Razem rozkruszymy partyjny beton.

Aktualny program znajduje się na stronie: www.obywateledecyduja.pl. Zapisy na spotkanie dostępne są na stronie: www.referendadlaobywateli.evenea.pl.

Nie zwlekaj z rejestracją - wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona!