Logo Centrum Wspierania Rad Pracowników

O nas

Naszym głównym celem jest wspieranie działalności i rozwój rad pracowników. Oferujemy członkom rad pracowników:

 • szkolenia
 • doradztwo
 • spotkania konsultacyjne
 • konferencje
 • poradniki
 • raporty
 • biuletyn
 • serwis www

Centrum Wspierania Rad Pracowników powołaliśmy w 2007 roku. Tuż po wejściu w życie ustawy o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji, wprowadzonej w ślad za dyrektywą Unii Europejskiej 2002/14/WE z 11 marca 2002.

Z naszego wsparcia skorzystało już ponad 3700 osób z 500 rad pracowników.

Szkolenia są kluczowym narzędziem wykorzystywanym w Centrum. Służą one przekazywaniu wiedzy, rozwijaniu umiejętności i kształtowaniu postaw członków rad. Dzięki nim wzmacniamy kapitał społeczny w firmach.

Ekspertami Centrum Wspierania Rad Pracowników są Piotr Ciompa i Rafał Górski specjalizujący się w problematyce rad pracowników. W konsultacjach prawnych na bieżąco pomagają nam członkowie Koła Naukowego Prawa Pracy, działającego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

O działaniach Centrum informowały m.in. Dziennik Gazeta Prawna, Tygodnik Solidarność, portal WszystkoCoNajważniejsze.pl, Dialog. Pismo Dialogu Społecznego. Naszą aktywność na rzecz rad dofinansowywało m.in. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

 • Działamy nieprzerwanie od 2007 roku.
 • Zorganizowaliśmy 2 spotkania w Senacie RP oraz konferencję na temat rad pracowników.
 • Zorganizowaliśmy 8 spotkań w największych miastach Polski, w czasie których konsultowaliśmy z członkami rad pracowników i ekspertami projekt nowelizacji ustawy o radach pracowników.
 • Przygotowaliśmy projekt nowelizacji ustawy o radach pracowników, który przekazaliśmy do Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy.
 • W 2016 r. zorganizowaliśmy Ogólnopolskie Forum Rad Pracowników
 • Wydaliśmy 3 raporty eksperckie
 • W latach 2007-2018 organizowaliśmy szkolenia dla rad pracowników, w których wzięło udział ponad 1600 osób z 500 rad.
 • Od siedmiu lat prowadzimy bezpłatne doradztwo – przez ten czas wsparliśmy swoja wiedzą ok. 600 rad.

Ludzie

Piotr Ciompa

Piotr Ciompa

Ekspert ds. rad pracowników, absolwent studiów MBA.

Od 1997 r. pracuje jako menadżer w zarządach średnich i dużych przedsiębiorstw, w tym spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych. Pracował nad projektem nowelizacji ustawy o informowaniu pracowników i prowadzeniu z nimi konsultacji.

Autor raportu eksperckiego „Rady pracowników jako narzędzie kształtowania postaw obywatelskich” oraz praktycznego poradnika „ABC Rad Pracowników”.

Przeszkolił ponad 2100 członków rad pracowników z ponad 500 przedsiębiorstw. Publikacje z jego udziałem poświęcone radom pracowników i dialogowi społecznemu ukazywały się regularnie w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, „Rzeczpospolitej”.

Rafał Górski

Rafał Górski

Absolwent Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego i Szkoły Głównej Handlowej. Ukończył studium menedżerskie Mini MBA i Akademię Coachingu.

Prezes Instytutu Spraw Obywatelskich. Od 2007 r. ekspert Centrum Wspierania Rad Pracowników. Szkoli, facylituje i doradza. Pracował m.in. dla: Volkswagen Group Polska, ORACLE Poland, PGE Energia Odnawialna, Phoenix Contact Wielkopolska Sp. z o.o., Sempertrans Bełchatów Sp. z o.o., AXA Polska S.A., East West Spinnig, GRUPA OŻARÓW S.A., Hochtief Polska S.A. O radach pracowników pisał m.in. do Tygodnika Solidarność i tygodnika Wprost.

Ulubiony cytat: „Podstawowa różnica pomiędzy wojownikiem i zwykłym człowiekiem polega na tym, że cokolwiek się dzieje, wojownik uznaje to za wyzwanie, a zwykły człowiek – za błogosławieństwo albo za przekleństwo.”

Patrycja Kołomańska-Denys

Patrycja Kołomańska-Denys

Absolwentka historii oraz promocji sztuki Uniwersytetu Łódzkiego. Doświadczenie zdobywała w łódzkich instytucjach kultury oraz w sektorze prywatnym.

Z INSPRO związana od 2012 r., gdzie działa m.in. w inicjatywach Centrum KLUCZ i Centrum Wspierania Rad Pracowników. Jej zainteresowania koncentrują się wokół zagadnień związanych z mediami, marketingiem i kulturą. Poszukiwaczka nowych trendów, zafascynowana niestandardowymi formami komunikacji takimi jak ambient media. Prywatnie miłośniczka dobrej kuchni, whisky słodowych i aktywnego spędzania czasu. Pełna wewnętrznej energii oraz zapału do działania.

Małgorzata Jankowska

Małgorzata Jankowska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego i podyplomowego studium Public Relations Uniwersytetu Łódzkiego. Po studiach przez wiele lat pracowała jako dziennikarka popularnego, ogólnopolskiego tygodnika, związanego z branżą telewizyjną.

W 2014 roku podjęła nowe wyzwania, nawiązując kontakt z Instytutem Spraw Obywatelskich (INSPRO). Najpierw, jako wolontariuszka, działała na rzecz kampanii „Wolne od GMO? Chcę wiedzieć”. Później nadszedł czas na pracę na rzecz rad pracowników. Jako kierownik ds. merytorycznych uczestniczyła w projekcie „Rady pracowników – skuteczne narzędzie zwiększania zaangażowania obywateli w życie publiczne”. Zajmowała się również działaniami rzeczniczymi m.in. na rzecz rad pracowników, w projekcie „Dom to praca”.

Lubi bliskie i dalekie podróże, najchętniej w miłym towarzystwie, oraz wciągające lektury. Za doskonałe do odprężenia uważa polskie i skandynawskie powieści sensacyjne. Lubi książki popularnonaukowe i historyczne – szczególnie te, oparte na relacjach świadków.

Marta Wójcik

Marta Wójcik

Absolwentka Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego na UŁ, kierunku finanse i bankowość.

Tuż po studiach w 2010 r. trafiła do Akademii Instytutu Spraw Obywatelskich w roli stażystki. Szybko wypłynęła na głębokie wody rozliczeń finansowych biorąc pod opiekę kampanię Tiry na Tory (POIŚ). Koordynuje rozliczanie finansowe inicjatyw sygnowanych pod marką INSPRO. Od niedawna realizuje się również jako doradca finansowo-rachunkowy w ramach Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Centrum KLUCZ, gdzie oferuje wsparcie w obszarze finansów dla organizacji pozarządowych.

Nie potrafiłaby żyć bez muzyki, a jej marzeniem są podróże z dużą dawką aktywności. Miłośniczka odkrywania piękna Polski od Podlasia po Tatry.