okładaka raportu

Rafał Górski o raporcie ws. rad pracowników w Tygodniku Solidarność

W Tygodniku Solidarność ukazał się felieton prezesa Instytutu Spraw Obywatelskich, Rafała Górskiego. Autor zachęca w nim do lektury raportu eksperckiego „10 lat rad pracowników w Polsce. Co dalej?”.

Od 10 lat Centrum Wspierania Rad Pracowników, powołane przez Instytut Spraw Obywatelskich, kompleksowo wspiera rady pracowników. Rafał Górski pisze dlaczego warto to robić i z jakich powodów rady są niezwykle ważne dla dobrego funkcjonowania przedsiębiorstw.

Nowy raport ekspercki INSPRO podsumowuje dekadę działalności rad pracowników w Polsce, pokazuje jak z budowaniem kontaktów pracowniczych radzą sobie nasi zachodni sąsiedzi. Mówi również o największych bolączkach naszych rad i proponuje konkretne rozwiązania.

Zachęcamy do przeczytania felietonu i lektury raportu. Warto też śledzić wpisy Rafała Górskiego na Twitterze, a szczególnie te, poświęcone radom pracowników.

Pracownicy zasługują na godne traktowanie w zakładach pracy, w których spędzają 1/3 dnia przez kilkadziesiąt lat. Zasługują na rzetelne informowanie o sytuacji firmy. Zasługują na możliwość konsultowania ważnych spraw dotyczących jej działalności. Wreszcie, zasługują na możliwość współdecydowania o rozwoju firmy. Żeby tak się działo, powinno powstawać jak najwięcej związków zawodowych i… rad pracowników […] fragment felietonu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *