Logo Centrum Wspierania Rad Pracowników

Chcesz mieć wpływ na to, co dzieje się w Twoim miejscu pracy? Podpisz apel pracowników do wicepremiera Morawieckiego

Uwaga! To jest archiwalna aktualność przeniesiona ze starej strony – mogą występować techniczne problemy w sposobie wyświetlania treści

W trakcie Ogólnopolskiego Forum Rad Pracowników, 14 czerwca 2016 roku w Warszawie, rady pracowników wystosowały apel do wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Zawarły w nim m.in. prośbę o poparcie idei nowelizacji ustawy  o radach pracowników. Zachęcamy wszystkich do poparcia apelu.W apelu rady odwołały się do założeń „Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”. Poparły zawartą w nim ideę akcjonariatu pracowniczego. Zwróciły się też z prośbą o uwzględnienie w „Planie” procesu nowelizacji ustawy o radach pracowników.

Chyba każdy z nas chciałby czuć się dobrze w swoim miejscu pracy. Czuć, że jest tam potrzebny i ma wpływ na to, co dzieje się w zakładzie. Żeby tak było, należy budować i wzmacniać samorządność załóg. Do tego celu m.in. zostały powołane rady pracowników. Dlatego trzeba dbać o ich rozwój i wzmacnianie. Żeby rady mogły skutecznie reprezentować pracowników w zarządzaniu firmą, potrzebna jest nowelizacja ustawy, która służy za podstawę działania rad.

Zachęcamy wszystkich pracowników i członków rad pracowników do podpisywania apelu i wsparcia idei nowelizacji ustawy o radach pracowników. Liczy się każdy podpis.

Kliknij i podpisz apel pracowników do wicepremiera Morawieckiego

Podpisy przekażemy wicepremierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

logo fio